Spływ kajakowy rzeka Wda

Jeżeli szukasz pomysłu na przyjemne spędzenie czasu z bliskimi, doskonałym wyborem będzie spływ kajakowy. Rzeka Wda bywa nazywana Czarną Wodą, ze względu na swój kolor. To u nas, w Borach Tucholskich, możesz liczyć na malownicze krajobrazy i niezapomniane wrażenia. Jednodniowa wycieczka to okazja do odpoczynku i eksploracji wyjątkowych terenów.

Spływ kajakowy Wdą – proponowane odcinki

Klienci, którzy decydują się skorzystać z naszych usług, mają możliwość wyboru jednej spośród tras na jednodniowe spływy kajakowe po rzece Wdzie, w Borach Tucholskich. Wśród nich mamy takie odcinki, jak:

Wojtal – Camping Wyzwanie (17 km)

To najpopularniejszy wybór, idealny dla rodzin z dziećmi i osób początkujących. Spływ rozpoczyna się w Wojtalu (hodowla pstrąga), a następnie przemierzamy malownicze miejsca, mijając miasto Czarna Woda, legendarne Złe Mięso oraz wieś Zimne Zdroje.

Czarna Woda – Camping Wyzwanie (10 km)

Ta trasa to skrócony odcinek od Wojtalu do Campingu Wyzwanie. Jest polecana dla osób początkujących oraz tych, które chcą się wybrać na krótką wycieczkę.

Camping Wyzwanie – Młynki (21 km)

To propozycja na dłuższe kajakowe spływy jednodniowe Wdą w Borach Tucholskich. Na drodze mijamy takie przystanki jak: Czubek, Czarne (bar przy rzece), Osadę Indiańską (Dziki Brzeg), a także Osowo Leśne z pomnikiem Jana Pawła II.

Camping Wyzwanie – Osowo Leśne (13 km)

Ta trasa jest podobna do odcinka Camping Wyzwanie – Młynki. Kończy się jednak w urokliwym miejscu przy pomniku Jana Pawła II (Na Kociewiu).

Borsk – Czarna Woda (25 km)

Ta jednodniowa wycieczka jest przez nas proponowana osobom średniozaawansowanym. Trasa zaczyna się na Kaszubach, a kończy na Kociewiu. Na początku nurt rzeki jest wartki, a na odcinku znajduje się stała przenoska. Po drodze mijamy wieś Bąk, Kręgi Kamienne w Odrach oraz Wojtal.

Spływ kajakowy Wdą – trasy dostosowane do uczestników

Zapraszamy do odkrywania tej pięknej rzeki w Borach Tucholskich. Trasa zostanie dostosowane do Twoich preferencji i możliwości. Jesteśmy pewni, że jednodniowy spływ kajakowy spełni oczekiwania, a Wda okaże się miejscem wartym zobaczenia. Skontaktuj się z nami i spędź wyjątkowy czas!