Kajaki

Zapraszamy klientów indywidualnych oraz grupy zorganizowane na spływy kajakowe po najpiękniejszych rzekach Borów Tucholskich na Pomorzu. Szlaki Wdy i Brdy wiodą przez zachwycające naturalnością krajobrazy dzikiej przyrody. Działamy na większości odcinkach powyższych rzek. Naszą bazą noclegową jest położony z dala od miasta Camping Wyzwanie koło Czarnej Wody. Oferujemy Państwu wygodne kajaki dwuosobowe typu Rafa, Finder, Solina oraz jednoosobowe typu Jett i Smart XL. Każdy z uczestników spływu otrzymuje od nas kamizelki asekuracyjne dopasowane do każdego uczestnika spławu kajakowego. Dzięki naszym lekkim wiosłom aluminiowym nie powstaną odciski na Waszych rękach. Trasy kajakowe ustalamy indywidualnie z każdym według preferencji oraz możliwościami uczestników. Grupy chcące spłynąć naszymi proponowanymi odcinkami z instruktorem kajakarstwa oraz przewodnikiem mają taką możliwość. Dla naszych grup zorganizować możemy catering po spływu lub w takcie jako przerwa w pokonywaniu szlaku.

Jeśli szukacie aktywnego wypoczynku w bliskości z naturą wraz z możliwością noclegu pod namiotem w domkach lub własnym domku na kółkach to nasza firma jest dla Was najlepszym wyborem !

Do zobaczenia na trasie !

RZEKA WDA

Zapraszamy do raju wszystkich pasjonatów kajakarstwa i tych, którzy pragną zaznać spokoju w otoczeniu przyrody. Rzeka Wda, zwana również Czarną Wodą, wije się malowniczymi meandrami przez serce Kaszub, oferując kajakarzom niezapomniane wrażenia. Jest doskonała zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wioślarzy. Aby zapoznać się z trasą, turyści mogą skorzystać z zamieszczonej na stronie mapy.

Rzeka Wda – mapa spływu

Choć składa się raczej ze spokojnych odcinków, miejscami jej bieg potrafi zaskoczyć. Rzeka Wda przepływa przez kilka jezior. Nasza mapa kajakowa przyda Ci się jako narzędzie nawigacji podczas spływu. Znajdziesz na niej ważne punkty: miejsca startu i zakończenia, obszary idealne na postój oraz atrakcje przyrodnicze i turystyczne, które warto odwiedzić w trakcie podróży.

Rzeka Wda na Ciebie czeka!

Podczas spływu możesz podziwiać bogatą faunę i florę. Nurt Wdy porwie Cię w niezrównaną przygodę kajakową, pełną relaksu i pięknych widoków. Zaplanuj swoją wyprawę z mapą, aby doświadczyć niezapomnianych chwil na jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce!

RZEKA BRDA

Czas spędzany na obcowaniu z naturą wraz z rodziną lub bliskimi przyjaciółmi jest bezcenny. Rzeka Brda doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą przeżyć wspaniałą przygodę. U nas proponujemy Klientom dwie trasy. Pierwsza z nich to Rytel – Woziwoda i jest ona bardzo chętnie wybierana. To ok. 21 km, których przepłynięcie z reguły zajmuje 5,5 godziny. Kolejna opcja to Mylof – Nadolna Karczma, której długość wynosi 17 km. Z tego względu czas wycieczki jest krótszy o godzinę.

Obie propozycje cieszą się popularnością ze względu na piękne krajobrazy, którymi otoczona jest rzeka Brda. Spływ kajakowy na trasie Rytel – Woziwoda to emocjonująca przygoda ze względu na obalone drzewa, które znajdują się na drodze. Na tym odcinku mijamy dwa bary i możemy obserwować zniszczenia po huraganie z 2017 roku. Druga trasa, Mylof – Nadolna Karczma prowadzi przez malownicze okolice, w tym wieś Rytel oraz Osadę Ściernisko. Tutaj również znajdują się dwa bary. Zapraszamy do podziwiania wyjątkowej flory i fauny!

Rzeka Brda – atrakcje na trasie

Nie znalazłeś odpowiedniej trasy dla siebie, napisz do nas!

Znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla ciebie